Rodzaje żaluzji

Niedawno musiałem stanąć przed dylematem zakupu żaluzji do pokoju mojego syna. Postanowiłem zgłębić nieco temat i poszperać trochę w Internecie. Obecnie znajduje się naprawdę wiele systemów osłonnych – żaluzje, zasłony, itp. Nie tylko same systemy, ale także poszczególne modele różnią się od siebie tak bardzo, że ciężko jest dokonać sensownego wyboru.

 

Drewniane

drewniane

Chyba najbardziej popularne ze wszystkich żaluzji. Drewno dobrze komponuje się zarówno z wnętrzem eleganckim, jak i młodzieżowym. Dają one poczucie ciepła i komfortu. Skład takiego zestawu to drewniane listewki, maskownica, pokrętła regulujące ich położenie oraz sznurek do podciągania. Takie połączenie daje prostotę w obsłudze, a płynne funkcjonowanie pozwala regulować stopień nasłonecznienia wybranego pomieszczenia. Żaluzje drewniane cechują się możliwością montażu na każdym typie okna, niezależnie, czy jest to okno aluminiowe, drewniane, czy PCV.

 

Bambusowe

bambusoweWedług mnie bardzo ciekawa alternatywa względem poprzedniego typu. Skierowana jest głównie do osób szukających naturalnych i ekologicznych rozwiązań. Nie oszukujmy się, to dość specyficzny rynek, a popularność ekologii zmusiła producentów do użycia tego typu materiałów. Niewątpliwym atutem jest tutaj wygląd oraz paleta kolorystyczna.

 

Aluminiowe

aluminioweKlasyka gatunku. Nie bez powodu zagościła w większości domów. Nowoczesny design, trwałość oraz uniwersalizm sprawiają, że klienci chętnie po nie sięgają. Bogata paleta kolorystyczna sprawia, że możliwości aranżacyjne są nieograniczone – każdy znajdzie coś dla siebie. W przypadku poprzednich propozycji utrzymanie czystości jest dosyć trudne. Rozwiązanie aluminiowe sprawdza się w tym przypadku dużo lepiej.

 

Verticale

verticaleŻaluzje pionowe to świetne rozwiązanie coraz bardziej popularne zarówno w większości domów, jak i w pomieszczeniach biurowych. Atutem jest w tym przypadku prostota konstrukcji – szyna z mechanizmem oraz dwa pasy pionowe. Materiał używany przy produkcji verticali to najwyższej jakości tkaniny, dzięki czemu świetnie chronią przed słońcem. Jednak z czasem potrafią się pobrudzić. Ciężko jest je później doczyścić. To ich największy minus.