Skandynawski trend w łazience

Od pewnego czasu w wystroju wnętrz króluje bezapelacyjnie styl skandynawski, nie ma co do tego wątpliwości. Dlaczego to taki sukces? Otóż charakterystyka wnętrza nowoczesnego to prostota o surowej formie i minimalizmie. Taki układ ma na celu wizualne powiększenie wnętrza. Do tego same pomieszczenie musi być w pełni funkcjonalne. To dwie główne cechy tego stylu. No dobrze, jest to znana koncepcja urządzania wnętrz, jednak jeżeli chodzi o pomieszczenia dzienne.

 

Zasady ogólne

łazienka nowoczesnaW łazienkach trend ten funkcjonuje od niedawna. Jak w przypadku wszystkich pomieszczeń dominuje jasność. Okno musi koniecznie być wyeksponowane, w taki sposób, aby dawało jak najwięcej światła. Dlatego, jeżeli chcemy je czymś zasłonić, to konieczne jest użycie żaluzji rozpraszających światło, lub roletą o podobnym działaniu. Firany i zasłony nie wchodzą w grę. W łazience jest zazwyczaj jedno okno, o ile w ogóle jest, dlatego źródło światła z zewnątrz jest tak ważne.

 

Podłoga

skandynawski styl

Jeżeli chodzi o kwestę podłogi, ta wykonana jest zazwyczaj z naturalnego drewna, nie inaczej jest w przypadku obudowy wanny, czy prysznica. Oczywiście można stosować imitację w postaci płytek przypominających drewno, zależy to tylko i wyłącznie od budżetu. Czasem można spotkać też kamień, jednak jest on rzadko stosowany ze względu na poczucie zimna. W takim wypadku można pokusić się o rozwiązanie takie, jak ogrzewanie podłogowe – powinno ono zapewnić niektórym uczucie komfortu i ciepła.

 

Ściany

Płytki, płytki i jeszcze raz płytki. Oczywiście dominuje biały kolor. Wyjątkiem są naturalne kamienie w barwach ziemi, takie jak zieleń, czy brąz. Na ścianach bardzo proste modele umywalki, sedesu, czy lustra. Ważne, by szafki i inne akcesoria zamontowane były nad ziemią.

 

Jak można zobaczyć styl skandynawski może sprawdzić się również w łazience. Kwestią ograniczającą dobór elementów wnętrza jest budżet. Jednak trzeba pamiętać o kilku kwestiach poruszonych powyżej. Ważne jest, aby trzymać się tych ściśle określonych zasad. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko jest na swoim miejscu, a poniesiony trud wystroju zrekompensuje nam sam widok urządzonej łazienki